Jolly Phonics

O metóde Jolly Phonics

Jolly Phonics je aktívny, multi-zmyslový program s bohatými skúsenosťami z celého sveta, navrhnutý špeciálne pre malé deti.

Metóda Jolly Phonics je fonetická metóda opierajúca sa o zmyslové vnímanie. Na tomto základe je postavený program pre výučbu zručností čítania a písania v anglickom jazyku. S jeho pomocou sa deti učia nielen zvuky anglickej abecedy (26 znakov), ale všetky zvuky, ktoré angličtina má, t.j. 42 zvukov, ako aj to, ako sa tieto zvuky píšu. V nadväznosti na získané vedomosti pokračujú deti spájaním zvukov do slov a začínajú čítať. Zároveň si precvičujú písanie počúvaním zvukov hovoreného slova a identifikujú písmená, ktoré zodpovedajú týmto zvukom.

Táto forma výučby anglického jazyka sa rýchlo rozvíja po celom svete a svojou efektivitou dosahuje pri výuke vynikajúce výsledky.

Viac informácií: