Navigácia

Beh ulicami Krompách Environmentálny kvíz Olympiáda zo sloveského jazyka Šprincove Krompachy

Súťaže

Environmentálny kvíz

9.11.2017 si v poobedných hodinách zmerali sily zástupcovia všetkých tried z 2. stupňa. Hlavnou témou bola ekológia. Kvíz mal 4 kolá.

V prvom museli žiaci vypracovať vedomostný test, kde sa preverili ich vedomosti z recyklácie, ale aj z poznávania stôp rôznych zvierat. V rámci tejto úlohy sme využili náš ekologický kufrík , ktorý v minulom školskom roku zasponzorovala pre našu školu pani Borucká.

V druhom kole si prišli na svoje žiaci s umeleckým cítením. Ich úlohou bolo vymyslieť báseň, v ktorej boli zakomponované povinné slová (Zem, rieka, človek, láska a pod).

V treťom súťažnoum kole sme preverili ich praktické zručnosti z nakupovania. Nakupovali drogériu, mliečne výrobky a cukrovinky. Pri ich výbere sa hodnotilo, v akom obale bol výrobok zabalený, aká bola krajina pôvodu, či výrobok obsahoval palmový olej a pod.

V poslednom štvrtom kole mali súťažaci k dispozícii hromadu nepotrebných vecí (odpadu) z rôznych materiálov. Ekologicky im mali dať druhú šancu a vytvoriť z nich nejaký úžitkový predmet.

Nakoniec sme vyhodnotili prvé tri miesta. Prvú cenu si odniesol tím 9.A, druhé boli žiačky 5. A a na treťom mieste skončila 7.A. Výsledkovú listinu s predným počtm bodov nájdete tu:

vysledkova_listina_env_kvizu.docx

Veríme, že v tomto ekologickom kvíze sa žiaci naučili veľa nového ako pristupovať k životnému prostrediu. Výhercovia aj ostatní zúčastnení si odniesli ceny, ktoré nám zasponzorovali predajne Tesco, Milk-Agro a Fresh Krompachy. Týmto im veľmi pekne ďakujeme.

• Základná škola, Zemanská 2, Krompachy
    Zemanská ulica 2, 053 42 Krompachy