Profil školy História školy

Profil školy

Charakteristika školy

Základná škola poskytuje základné vzdelanie. Smeruje k naplneniu kompetencií, ktoré vyplývajú zo štátneho vzdelávacieho programu. Kompetencie predstavujú súbor vedomostí, spôsobilostí, návykov a postojov, ktoré žiak využije vo vzdelávaní aj v živote. Umožňujú žiakom efektívnym a správnym spôsobom sa zachovať v rôznych situáciách.

Vybavenie školy

Okrem klasických tried ročníkov sú v nej odborné učebne fyziky, hudobnej výchovy, etickej    výchovy,  2 učebne informatiky, geografie, cudzích jazykov, školské dielne a kuchynka. Odborné učebne sú vybavené interaktívnymi tabuľami.

Areál v okolí školských budov sa využíva na športovú činnosť a dopravnú výchovu- podarilo sa nám   v spolupráci s rodičmi zriadiť dopravné ihrisko. Škola má zriadených 15 kabinetných zbierok podľa   jednotlivých predmetov, 2 knižnice učiteľskú a žiacku.

Pedagogickí pracvníci

Pedagogický kolektív školy tvorí 19 učiteľov a 2 vychovávateľky ŠKD. Všetci spĺňajú kvalifikačné predpoklady. Z celkového počtu učiteľov je 1 výchovný poradca, 1 špeciálny pedagóg a 1 logopéd.

V oblasti cudzích jazykov máme personálne zabezpečené vyučovanie AJ, NJ, FJ a RJ.

Rodičia a žiaci

Do školy dochádzajú aj žiaci z iných školských obvodov - Kluknava, Richnava, Hrišovce, Kaľava, Kolinovce, Slovinky a Spišské Vlachy.

Pri rozmiestnení  žiakov na stredné školy dosahujeme každoročne výborné výsledky a žiaci sa uplatnia v nimi zvolených odboroch.

Škola umožňuje vzdelávanie žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Sú to žiaci s  vývojovými poruchami učenia ako dyslexia, dysgrafia, dysortografia a dyskalkúlia, žiaci s mentálnym  a sluchovým postihnutím. Žiaci s mentálnym postihnutím sú zaradení do špeciálnej triedy a vzdelávajú sa podľa učebných osnov špeciálnej základnej školy. Ostatní žiaci sú zaradení do bežných tried a pracujú podľa individuálnych plánov.

• Základná škola, Zemanská 2, Krompachy
    Zemanská ulica 2, 053 42 Krompachy